سوئد

درباره کشور سوئد

آشنایی با کشور سوئد

سوئد کشوری در شمال اروپا، در شبه‌جزیره اسکاندیناوی است که از غرب با  نروژ، از شمال شرق با فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با دانمارک همسایه است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور استکهلم است.

سوئد پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه از نظر مساحت است. جمعیت سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر است.که تقریباً ۷٫۹ میلیون نفر آن افرادی هستند که در کشور سوئد به دنیا آمده‌اند. این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر این جمعیتدر جنوب سوئد مستقر هستند.

سوئد به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپا در طول تاریخ و یکی از مقصدهای اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت است. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره این کشور می خوانید.

معرفی سوئد

موقعیت جغرافی سوئد

همانگونه که گفته شد، سوئد در شمال قاره اروپا و شرق شبه‌جزیره اسکاندیناوی واقع شده‌ و در شرق این کشور دریای بالتیک و خلیج بوتنی قرار دارد. از سمت غرب بواسطه رشته‌کوه اسکاندیناوی از نروژ جدا شده است. از سمت شمال شرق با فنلاند مرز زمینی دارد. همچنین سوئد با کشورهای لهستان، آلمان، لتونی، لیتوانی، استونی، روسیه و دانمارک مرز دریایی دارد.

حدود صد هزار دریاچه در این کشور وجود دارند که یک دهم مساحت سوئد را در بر می‌گیرند. اما دو سوم سطح این کشور از جنگل پوشیده شده‌است. ، آب‌وهوای سوئد معتدل‌تر از سایر مناطق با عرض جغرافیایی مشابه است، بالاترین دمای هوای ثبت‌شده در این کشور معادل ۳۸ درجه سانتی‌گراد در سال ۱۹۴۷ و پایین‌ترین دما، ۵۲/۶- سانتی‌گراد و در سال ۱۹۶۶ ثبت شده‌است

جمعیت سوئد

جمعیت سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر است و تقریباً ۷٫۹ میلیون نفر آن را افرادی که در کشور سوئد به دنیا آمده‌اند تشکیل می‌دهند . این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع تراکم جمعیت پایینی دارد.

پایتخت و شهرهای مهم سوئد

پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور استکهلم است. از دیگر شهر های سوئد میتوان یوتبری، اوپسالا، مالمو، لوند ، وستروس، اوربرو، لینشوپینگ، هلسینگبوری، یونشوپینگ ، نورشوپینگ، هالمستاد اشاره کرد.

استهکلم

استکهلم، سوئد

شهر استکهلم پایتخت و پرجمعیت ترین شهر کشور سوئد محسوب می شود که در آن حدوداً 1.6 میلیون نفر سوئدی ساکن هستند.

فارغ از اینکه استکهلم به عنوان یکی از کلان‌شهر های سوئد شناخته می شود، این شهر از نظر مرکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی بسیار حائز اهمیت است. هم چنین این شهر میزبان برخی از دانشگاه های رتبه برتر اروپا مانند دانشکده اقتصاد استکهلم، موسسه کارولینسکا، انستیتوی سلطنتی KTH و دانشگاه استکهلم است.

هر سالانه در این شهر جشنواره جوایز نوبل برگزار می شود هم چنین با ارزش ترین موزه ها و گالری های اروپا در این شهر قرار گرفته است.

یوتِبُری (گوتنبرگ)

گوتنبرگ، سوئد

یوتبری یا گوتنبرگ دومین شهر بزرگ در سوئد و پنجمین شهر بزرگ و پایتخت کشورهای شمال اروپا است. از استان وسترا گوتالند این شهر در کنار کاتگات، در سواحل غربی سوئد واقع شده است و جمعیتی در حدود 590 هزار نفر در شهر و حدود 1.1 میلیون نفر در منطقه شهری آن زندگی می کنند. این شهر در سال 1621، شهر گوتبورگ نام گرفت و به طور همزمان نام آلمانی و انگلیسی گوتنبرگ را به آن دادند.

نام سوئدی این شهر پس از Gota alv، به نام Gota River در انگلیسی و سایر شهرهایی که به -borg ختم می‌شوند، داده شد. گوتنبرگ یکی از معدود شهرهای سوئد است که هنوز یک نام مستعار رسمی و پرکاربرد دارد.

اوپسالا

اوپسالا، سوئد

شهر اوپسالا مرکز ایالت اوپسالا و چهارمین شهر بزرگ سوئد با جمعیت 144.839 نفر ( 2008 ) است. مساحت این شهر 48 کیلومتر مربع است و در هفتاد کیلومتری شمال استکهلم و در زمین های حاصلخیز اطراف رودخانه فیریس واقع شده است. این رود از داخل شهر می گذرد و آن را تقریبا به دو بخش متفاوت تقسیم می کند:

سمت غربی رودخانه که محل اقامت اشراف زادگان, دانشگاهیان و کلیساییان بوده و اکنون نیز ساختمان های تاریخی و باشکوه شهر در این قسمت اند.
سمت شرق رودخانه که منطقه تجاری ، مسکونی و اداری شهر است.
یکی از دانشکده های فعال در زمینه مطالعات ایران، دانشکده ایران شناسی دانشگاه اوپسالا است.

یونشوپینگ

یونشوپینگ، سوئد

شهر یونشوپینگ در جنوب سوئد قرار گرفته و بیش از ۱۳۵ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در انتهای جنوبی دومین دریاچه بزرگ سوئد به نام واترن (Vättern) در استان اسمالند (Småland) قرار گرفته و بزرگترین شهر این استان می باشد. علاوه بر این یونشوپینگ دارای بخش حومه ای بوده در مجموع جمعیتی بیش از ۳۴۰ هزار نفر را شامل می شود.

این شهر زیبا برخی از بهترین تجربه ها در کشور سوئد را ارائه می کند. طبیعت فوق العاده این منطقه با دریاچه های زیبا و بی نظیر و همچنین تپه های پوشیده شده از صخره ها و تالاب ها در کنار یک ساحل طولانی چند کیلومتری بر جذابیت های این شهر می افزاید. از سوی دیگر شهر یونشوپینگ سوئد محلی ایده آل برای برگزاری جلسات تجاری می باشد.

موقعیت این منطقه به دلیل قرارگیری آن در میان سه شهر استکهلم، گوتنبرگ و مالمو باعث این موضوع شده و ساکنان آن به مهمان نوازی مشهور می باشند. در این مطلب قصد داریم تا جاذبه های دیدنی یونشوپینگ سوئد را معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

لینشوپینگ

لینشوپینگ، سوئد

درحالیکه ساختمان کلیسای جامع قرون وسطی از برجسته ترین اماکن توریستی این شهر به حساب می آید؛ اما مطمئن باشید که لینشوپینگ، اماکن توریستی بسیار بیشتری دارد که حتماً ارزش دیدن نیز دارد. با این که این شهر بیشتر صنعتی است و گروه خودروسازی ساب کل شهر را در بر گرفته است؛ ساختمان هایی با معماری سنتی که نشان دهنده پیشینه خارق العاده این شهر هستند، می توانند ساختمان های مدرن و بی روح شهر را پوشش بدهند.

بخش هایی از لینشوپینگ بسیار مجلل است و با گشت و گذار در این قسمت از شهر می توانید اوقات بسیار خوشی را سپری کنید. محل نبرد معروفی که طی آن دوک کارل توانست در سال۱۵۹۸ میلادی کنترل سوئد را به دست بگیرد، نیز در این شهر قرار گرفته است.

مالمو

مالمو، سوئد

سومین شهر بزرگ سوئد مالمو است. این شهر را می توان شهر چندملیتی در سوئد نامید زیرا بیش از ۱۵۰ ملیت متفاوت در آن زندگی می کنند و مالمو را خانه خود میدانند. لذا با ورود به این شهر چشم اندازی مترقی پیش روی شماست. این شهر در مرز با کپنهاگ دانمارک؛ و نیز در مجاورت با آلمان در کنار دریای بالتیک؛ از دیرباز تحت تأثیر مردم گوناگونی قرار گرفته است.

از این رو تعدادی بازارهای بسیار جذاب خاورمیانه ای برای بازدید کنندگان وجود دارد که می توانند از آن بازارها دیدن کرده و از غذاهای حیرت انگیزی که در این مکان ها عرضه می شود؛ لذت ببرند. قلعه ی قدیمی مالمو، میدان های دوست داشتنی داخل شهر واسکله ی مدرن با تفرجگاه بسیار فوق العاده آن، از جاذبه های توریستی این شهر هستند.

هالمستاد

هالمستاد، سوئد

اگرچه بیشتر ساختمان ها و بناهای تاریخی این شهر که در گذشته بنا شده بودند، در آتش سوزی سال ۱۶۱۹ تخریب شد، هالمستاد هنوز هم مکانی دلپذیر و محبوب برای بازدید است. در حالی که رستوران های بسیار خوب و همچنین یک موزه جالب در این شهر وجود دارد، بیشتر مردم برای وقت گذرانی در سواحلی که خارج از مرکز شهر قرار دارد؛ عازم این شهر می شوند.

در تابستان، کافه های فضای باز از نقاط محبوب برای برگزاری مهمانی هستند و مملو از بازدید کننده می شوند.

زبان رسمی سوئد

زبان سوئدی زبان رسمی کشور سوئد است که از خانواده زبان های هندواروپایی شاخه ژرمنی است و به زبان های نروژی و دانمارکی نزدیکی دارد. این سه زبان بسیار به هم نزدیک است. در برخی قسمت های شمالی کشور، به زبان فنلاندی نیز صحبت می شود.

تعداد ۴ زبان اقلیمی اعم از فنلاندی، تورندال ، رومانی، ییدیش (زبان یهودی ها) در کشور سوئد صحبت می شود. شهروندان سوئدی تا حدود معینی در تعامل با دستگاه های دولتی از حق استفاده از این زبان ها برخوردار بوده و در خصوص مراقبت های کودکان و بزرگسالان از حق استفاده از زبان های فنلاندی و سامی نیز برخوردار می باشند.

طبق قوانین زبان سوئدی به عنوان زبان اصلی و مشترک جامعه و همچنین  زبان رسمی در زمینه های بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

لازم به ذکر است که در اصل زبان کشور سوئد، زبان سوئدی است اما با توجه به تسلط ۸۷ درصدی مردم سوئد به زبان انگلیسی و عدم وجود عقاید متعصبانه در استفاده از زبان سوئدی، بسیار از متقاضیان مهاجرت به این کشور در صورت تسلط به زبان انگلیسی، مشکل چندانی در زندگی روزمره خود نخواهند داشت.

مذهب

حدود ۸۷ درصد دین مردم سوئد مسیحیت لوتری یا لوتریانیسم است و بزرگ‌ترین کلیسای لوتری جهان در کشور سوئد قرار دارد. درصد کمی از مردم دارای سایر ادیان دیگر شامل مسلمان، یهودی، کاتولیک روم، ارتدکس، باپتیست (تعمید یون) و بودایی هستند. در فرهنگ و سنت مردم سوئد، اعتقاد به ارواح و پدیده‌های فوق طبیعی بیشتراز اعتقاد به خداست.

سوئد یکی از کم مذهبی‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود و از نظر اعتقادات دینی رتبه چهارم را دارد.

آب و هوای سوئد

یکی از تفاوت های اساسی زندگی در سوئد با ایران در کیفیت اب و هوا می باشد. آب و هوای سوئد سرد و زمستانی است. به خصوص که در فصل زمستان تنها می توانید از ۶ ساعت نور روز استفاده کنید. اما به دلیل کاهش چشمگیر آلودگی ایجاد شده توسط آلاینده های صنعتی؛کیفیت اب و هوا بسیار بالا بوده و طبیعت مثال زدنی این کشور امید به زندگی را در انسان افزایش میدهد.

در حال حاضر سوئد رتبه برترین و پایدارترین کشور دنیا را دارد.این کشور اروپایی برمقوله متمرکز کردن مدیریت پسماند و گرمایش منطقه ای تمرکز داشته و سعی دارد تا حد امکان استفاده از سوخت فسیلی نظیر گازوئیل را با سوخت های زیستی biofuels  جایگزین کند.

اقتصاد سوئد

مهم ترین محصول زمینی این کشور چوب جنگلی است. همچنین این کشور بر اساس صنایع بسیار با کیفیتی که تولید و صادر می‌کند در جایگاه اقتصاد توسعه یافته قرار گرفته است. تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۲۱ برابر با ۶۲۷.۴۴ بوده و از این نظر در جایگاه ۲۴ ام جهان قرار دارد.

اقتصاد کشور سوئد، اقتصادی توسعه یافته است. علت آن هم صادرات محور بودن کشور است. سه محصول اصلی چوب، انرژی آبی و سنگ آهک از مهمترین صادرات این کشور محسوب می‌شوند.

تولید ناخالص داخلی سرانه در اقتصاد کشور سوئد یکی از بالاترین ها در اروپا است و یک سوم از این مقدار را شهر استکهلم پایتخت این کشور بر عهده دارد، می توان گفت که این شهر مهم ترین شهر سوئد و علاوه بر پایتخت سیاسی، پایتخت اقتصادی، فرهنگی و رسانه ای این کشور نیز می باشد.

گوتنبرگ بعد از این شهر از دیگر قطب های اقتصادی سوئد به شمار می رود که با بندری که دارد در کنار کارخانه ولوو و صنایع بلبرینگ و کاغذ میزان بسیار زیادی از درآمد ناخالص کشور را تامین می کند.

فرهنگ

یکی از ویژگی‌های مهم فرهنگ سوئد، طرفداری آنها از برابری حقوق انسان‌ها است، برای همین به رقابت کردن اهمیت نداده و کودکان خود را طوری تربیت می‌کنند که خود را برتر از دیگران ندانند.

سوئدی‌ها ترجیح می‌دهند به حرف دیگران گوش دهند تا مطمئن شوند که بعداً حرف خودشان شنیده می‌شود. خیلی آرام و با متانت صحبت کرده و کم اتفاق می‌افتد که یک سوئدی خشم یا احساسات خود را در محل عمومی نشان دهد. فخرفروشی، تظاهر و افراط را نمی‌پسندند و در همه حال جانب اعتدال را رعایت می‌کنند؛ برای مثال اهل کار یا تفریح خیلی زیاد نیستند.

در جریان باشید که اگر درصف فروشگاه یا بانک بودید باید نوبت را رعایت کرده و به حقوق دیگران احترام بگذارید. اماکن زیادی هم سیستم نوبت‌دهی دارند که هنگام ورود، نوبت گرفته و منتظر می‌شوید تا شماره شما را اعلام کند.

آداب و رسوم

 آداب معاشرت

مردمان سوئد بسیار مهمان نواز هستند اما اغلب به صورت رسمی دعوت می کنند و شاید فقط برای یک قهوه و کیک به خانه هایشان دعوت کنند. اگر برای شام به جایی دعوت شدید حتما سر وقت بروید چون سوئدی ها نسبت به این موضوع بسیار حساس اند و زود تر از موعد هم در مهمانی حضور نیابید. برای حضور در مهمانی بهتر است یک هدیه کوچک برای میزبان بخرید تا از زحمات او تشکر کرده باشید. هنگام ورود به خانه کفش هایتان را در بیاورید. در هنگام صرف شام همه غذای خود را میل کنید چرا که غذای مانده نشانه ی خوبی ندارد. در هنگام شام از کار و شغل صحبت نکنید. سوئدی ها کار و خانه را از هم جدا کرده اند. وقتی بعد از مهمانی میزبان را ملاقات کردید بابت مهمانی از او تشکر کنید.

 

مردم سوئد در محیط کار

سوئدی ها در محیط کار بسیار راحت و با آرامش هستند. همچنین لباس هایی که می پوشند همگی راحت می باشند. برای مثال شلوار جین و لباسی معمولی به عنوان لباس مناسب کار شناخته شده است. لباس هایی که برای کار انتخاب می شوند باید رنگ تیره ای داشته باشند و ایمنی حفظ شود. خانم ها هم می توانند شلوار یا دامن بپوشند. در محیط کار یکدیگر را با نام اول صدا می زنند و نیازی به بیان آقا یا دکتر و… نیست. اصلی ترین موضوع در محل کار، داشتن صداقت و نظم می باشد.

 

خانواده در سوئد

در کشور سوئد کیان خانواده اهمیت زیادی دارد. از همین رو بسیاری از حقوق کودکان به شکل قابل توجهی رعایت می شود. در سوئد پدر یا مادر می توانند تا 18 ماهگی فرزند خود سرکار نروند. همچنین می توانند تا سن 8 سالگی کودک و تا زمان مدرسه رفتن فرزندشان از حجم کارشان تا 25% کم کنند. در کشور سوئد برای خانواده ها تا 480 روز کمک هزینه در نظر گرفته می شود. برای مراقبت از فرزندان هم می توان تا 60 روز مرخصی گرفت. با سفر به این کشور متوجه روابط عالی خانواده ها و فرزندان می شوید.

خویشتن داری مردم

کشور سوئد را اغلب سوئدی ها اقلیت فنلاندی و سامی تشکیل می دهند. علاوه بر آن کشور مهاجر پذیر است. مردمان سوئد بسیار مهربان و دلسوز هستند و در هر کاری به شما کمک کنند. برا شناخت بهتر آن ها می توانید به محیط های اجتماعی مثل گروه‌ ها، کلوپ ‌ها و سازمان‌ های غیرانتفاعی سوئد سر بزنید. یکی از راه های شناخت فرهنگ سوئدی ها، یادگیری زبان آن ها است.

برنامه های سوئدی را تماشا کنید. شاید برنامه های سوئدی بدون زیر نویس کمی برایتان سخت باشد. از آنجایی که احتمالا به زبان انگلیسی هم تسلط دارید بهتر است با زیر نویس انگلیسی تماشا کنید.

آهنگ های سوئدی گوش کنید. شنیدن آهنگ، مهارت شنیداری شما را تقویت می کند و بهتر است کلمات جدید را یادداشت کنید و هر روز آن ها را مرور کنید.

یکی از ویژگی های بارز سوئدی ها، علاقه شان به طبیعت است. آن ها دوست دارند در هر فرصتی که پیش رویشان قرار می گیرد، به جنگل ها و دریاها بروند و از این وقت آزاد خود بهترین استفاده را ببرند.

مزایای زندگی در سوئد

  • اجازه کار

دانشجویان در سوئد میتوانند به صورت پاره وقت در طول هفته 20 ساعت از وقت خود را به کار اختصاص دهند و حقوق دریافتی از کار را به عنوان کمک هزینه تحصیل و زندگی درنظر بگیرند.

یکی از مزیت های تحصیل در سوئد اجازه کار برای همراه متقاضی می باشد. همراه میتواند با کار تمام وقت  به مدت 40ساعت در هفته در تامین هزینه های زندگی در سوئد به متقاضی کمک کند.

هزینه های زندگی در سوئد برای افراد مجرد 9000 کرون در ماه است. این هزینه برای افراد متاهل با حداقل یک فرزند گاهی به 20000 کرون در ماه میرسد.

  • تعطیلات

یکی از مزیت های دیگر زندگی در سوئد تعطیلات 5هفته در سال با حقوق کامل است.اگر تمایل به بچه دار شدن داشته باشید میتوانید از مزیت 480 روز مرخصی با حقوق برای زایمان و نگهداری از کودک تازه متولد شده برخوردار شوید.

  • تحصیل رایگان فرزند

تحصیل رایگان فرزند برای دانشجویان متاهل یک الویت است.دانشجو میتواند به صورت رایگان از خدمات آموزشی فرزندان خود در سوئد بهرهمند شود.

خدمات آموزشی برای دانش اموزان به صورت کامل و مجهز می باشد تا جایی که مدارس برای هر دانش اموز یک سیستم ارتباطی نظیر لپتاپ،گوشی هوشمند،وسایل تحریر در نظر میگیرند.و در طول سال دانش اموزان تا اخر سال تحصیلی میتوانند به طور شخصی از این امکانات استفاده کنند.

  • تحصیل و کار به زبان انگلیسی

یکی از مزایای دیگر زندگی در سوئد استفاده از زبان انگلیسی به صورت متداول برای تحصیل و کار می باشد. اغلب مردم سوئد توانایی مکالمه و مکاتبه به زبان انگلیسی را دارند ؛ این امر موجب می شود تا دانشجویان در اجتماع سریعتر به هدف مورد نظر برسند و سبک زندگی متعادل را در کشور سوئد تجربه کنند.

  • خدمات درمانی

دانشجویان باید در زمان دریافت پذیرش دانشگاه با ارائه مدارک مورد نیاز برای بیمه دانشجویی خود و همراهین توسط دانشگاه اقدام کنند.

این بیمه درمانی برای دانشجویان و همراهین دانشجو نیمه رایگان است.به طور مثال متقاضی برای پرداخت ویزیت دکتر به طور متغیر و بر اساس نیاز هر شخص بین 100 تا 250 و در نهایت 1000 کرون پرداخت کنند.زمانی که به محدوده پرداختی هزینه ویزیت سالانه دکتر 1150کرون میرسند سایر هزینه های درمانی برای افراد رایگان خواهد بود.

البته خدماتی همچون (دندان پزشکی,روانپزشکی,عمل های زیبایی)شامل بیمه نبوده و به صورت ازاد محاسبه می شود.با این حال میتوانید با عقد قرارداد با شرکت و موسسات مربوط به خدمات درمانی از بیمه های درمانی دولتی و بیمه های خصوصی به طور همزمان استفاده کنید.

  • امکان دریافت اقامت دائم بین دو تا چهار سال

هدف اصلی اکثر دانشجویان دریافت اقامت دائم یکی از کشور های اتحادیه اروپا میباشد.

طبق قوانین وضع شده در سوئد؛ دانشجویان میتوانند بعد از گذراندن دوره های دانشجویی به مدت یکسال ، برای جستجوی کار یا بستن قرارداد با کارفرمای مورد نظراقدام کنند و ویزای کار دریافت نمایید. همچنین با پرداخت مالیات طی دوسال بیزینس ثبت شده توسط دانشجو یا تمدید قرارداد با کارفرما طی 4سال اقامت خود را دائمی کنند.

  • امنیت بالای زندگی

سوئد دارای یکی از پایین ترین نرخ های جرم و جنایت در سراسر جهان است و در هر سال جنایت به تعداد افراد، یک به 100 هزارنفر است که از لحاظ آماری یک پنجم آمریکا محسوب می شود.

این موضوع یک مزیت مهم زندگی در سوئد است که در تمامی شهرها ومناطق مختلف سوئدحتی جاهایی با شهرت نسبتا بدنظیرمالمو امنیت زیادی برای زندگی و تحصیل وجود دارند.

هزینه زندگی

یکی دیگر از مزایای زندگی در سوئد هزینه پایین خورد و خوراک است.

اجناس مصرفی

قیمت

اجناس مصرفی

قیمت

شیر(یک لیتر)

1.14

سیب (1 کیلوگرم)

2.66 €

نان سفید تازه (500 گرم)

2.19 €

موز (1 کیلوگرم)


2.21 €

برنج سفید (1 کیلوگرم)

2.55 €

پرتقال (1 کیلوگرم)

2.53 €

تخم مرغ (12 عدد)

2.93 €

گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)

3.05 €

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

8.36 €

سیب زمینی (1 کیلوگرم)

1.16 €

سینه مرغ ( 1کیلوگرم)

8.64 €

پیاز (1 کیلوگرم)

1.21 €

گوشت گاو (1 کیلوگرم)

16.12 €

آب (بطری 1.5 لیتر)

1.42 €

مخارج ماهانه زندگی

زندگی در سوئد

هزینه‌های عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای واحد های 80-85 متر

74.19

تعرفه تلفن همراه (1 دقیقه)

0.11

اینترنت حداقل 60 مگابیت در ثانیه

29.38

بعضی از هزینه های حمل و نقل

حمل و نقل

به یورو

بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)

3.17

بلیط ماهانه (استفاده معمول)

78.70

شروع تاکسی

4.95

تاکسی هر 1 کیلومتر

1.74

تاکسی هر 1 ساعت

51.97

بنزین (1 لیتر)

1.53

درباره کشور سوئد

برای اطلاعات بیشتر درباره تحصیل در سوئد، مطالب تحصیل در سوئد و پذیرش و بورسیه تحصیلی سوئد را بخوانید

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در سوئد با ما تماس بگیرید

Call Now Button