تحصیل در اروپا

بهترین دانشگاه‌های حقوق برای تحصیل در اروپا کدامند؟

عاشق رشته‌ی حقوق هستید؟ آیا قصد دارید که در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنید ولی نمی‌دانید که دقیقا از کجا شروع کنید؟ یا کدام کشور اروپایی برای تحصیل در رشته‌ی حقوق  بهتر است؟

بسیار خوب، در این مقاله قرار است به معرفی همین دانشگاه‌ها بپردازیم تا برای تحصیل در اروپا، سردرگم نشوید.

قبل از اینکه به معرفی دانشگاه‌های مختلف و کشورهای مختلف اروپایی، جهت تحصیل در رشته‌ی حقوق بپردازیم، راجع‌به سه مورد از مشهورترین رتبه‌بندی‌های جهانی دانشکده‌های حقوق صحبت می‌کنیم. یعنی اگر یک دانشکده‌ی حقوق جایگاه خوبی در این سه رتبه‌بندی جهانی داشته باشد،  قطعا از لحاظ آموزشی با کیفیت بالایی عمل می‌کند و مدرک صادره از آن نیز اعتبار بالایی دارد.

 • رتبه‌بندی QS که توسط TopUniversites ‌ (بهترین دانشگاه‌های دنیا) صورت می‌گیرد.
 • رتبه‌بندی جهانی دانشگاه‌ها که توسط Times Higher Education‌ صورت می‌گیرد.
 • رتبه‌بندی تخصصی دانشگاه‌های دنیا که توسط دانشگاه شانگهای صورت می‌گیرد.

حالا اگر می‌خواهید در رشته‌ی حقوق و در یکی از دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنید، بهتر است به رتبه‌بندی دانشگاه توسط سه مورد بالا دقت داشته باشید.  ما در ادامه لیست برترین دانشگاه‌ها که توسط این سه مورد رتبه‌بندی شده‌اند، معرفی می‌کنیم تا برای تحصیل در رشته‌ی حقوق، بهترین تصمیم را بگیرید.

تحصیل در اروپا

بهترین دانشکده‌های حقوق اروپا از نظر  QS‌

در رتبه‌بندی QS، دقیقا نام 141 دانشگاه اروپایی ذکر شده است. در این رتبه‌بندی، دانشگاه‌های موجود در بریتانیا بهترین جایگاه را دارند و بیشتر دانشگاه‌ها از این کشور انتخاب شده‌اند که در حقیقت شامل 34 دانشکده‌ی حقوق می‌شوند.

در این لیست، بعد از بریتانیا، ایتالیا با 15 دانشکده‌ی حقوق و آلمان با 14 دانشکده، جز برترین کشورهای اروپایی جهت ادامه‌ی تحصیل در اروپا در رشته‌ی حقوق هستند. در ادامه ده دانشگاه برتر اروپایی که در جایگاه یکم تا دهم این رتبه‌بندی قرار دارند، معرفی می‌شوند:

شما از طریق این سایت می‌‌توانید تمام دانشگاه‌های برتر در این رتبه‌بندی را مشاهده کنید.

بهترین دانشکده‌های حقوق اروپایی از نظر Times Higher Education

در حقیقت Times Higher Education‌ بر اساس معیار‌های خاصی دانشکده‌های مختلف را رتبه‌بندی می‌کند. این رتبه‌بندی بر اساس محیط یادگیری و میزان پروژه‌های تحقیقاتی دانشکده، درآمد و شهرت آن انجام می‌شود. حداقل یک هزار نشریه تحقیقاتی لازم است تا یک دانشگاه در این رتبه‌بندی‌ قرار بگیرد. لیست دانشکده‌های برتر حقوق برای تحصیل در اروپا که در این رتبه‌بندی جایگاه خوبی دارند، در ادامه نوشته شده است:‌

 • University of Cambridge, UK
 • University of Oxford, UK
 • The London School of Economics and Political Science (LSE), UK
 • University College London, UK
 • The University of Edinburgh, UK
 • KU Leuven, Belgium
 • King’s College London, UK
 • Leiden University, Netherlands
 • Lund University, Sweden
 • University of Amsterdam, Netherlands

شما از طریق این سایت می‌توانید لیست تمام دانشگاه‌های برتر موجود در این رتبه‌بندی را مشاهده کنید.

تحصیل در اروپا

بهترین دانشکده‌های حقوق از نظر دانشگاه شانگهای

رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی توسط شانگهای، چشم‌انداز آسیا نسبت به مطالعات رشته‌ی حقوق در اروپا را نشان می‌دهد. دانشکده‌های حقوق در بخش اول این لیست، با دانشکده‌های حقوق در دو لیست قبلی مطابقت دارند. فقط جایگاه آن‌ها متفاوت است.

این نشان می‌دهند که هر سه سازمان رتبه‌بندی در تعیین بهترین‌ دانشکده‌ی حقوق در اروپا، توافق نظر دارند و باهم به مشکل برنخورده‌اند. در نتیجه دانشجو نیز سردرگم نمی‌شود و برای انتخاب یک دانشکده‌ی حقوق خوب برای تحصیل در اروپا، به دردسر نمیفتد.

در ادامه نام بهترین دانشگاه‌های موجود در رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای نوشته شده است:

 • University of Oxford, UK
 • University of Cambridge, UK
 • The London School of Economics and Political Science (LSE), UK
 • University College London, UK
 • University of Amsterdam, Netherlands
 • King’s College London, UK

بهترینِ بهترین‌ها!

تمام دانشکده‌هایی که نام آن‌ها در  زیر نوشته شده است، در هر سه رتبه‌بندی جهانی از موقعیت و جایگاه برابری برخوردار هستند. بنابراین تصمیم داریم که نام تمام آن‌ها را ذکر کنیم.

در این سایت می‌توانید نام تمام دانشکده‌های حقوق برتر را که توسط رتبه‌بندی شانگهای مشخص شده‌اند، مشاهده کنید.

نظر دانشجویان راجع‌به این دانشکده‌ها

رتبه‌بندی‌های بین‌المللی روشی عالی برای پیدا کردن دانشگاه‌های برتر در سراسر جهان است. آن‌ها حتی به شما کمک می‌کنند که بر اساس کشور و رشته‌ی مورد نظر، دانشگاه یا دانشکده‌ی بهتر را پیدا کنید. با این حال، این رتبه‌بندی‌‌ها یک جنبه‌ی مهم را از قلم انداخته‌اند و نمی‌توانند آن موضوع را نیز بررسی و لحاظ کنند:‌ منظورمان دقیقا بررسی دانشجویی است.

یک دانشجو بهتر از هر کس دیگری می‌داند که کدام دانشکده برای رشته‌ی حقوق مناسب است. چون در همان دانشکده درس خوانده است!  برای مثال، ممکن است رتبه‌بندی جهانی یک دانشکده را بر اساس پژوهش‌های انجام شده یا تعداد فارغ‌التحصیلان، به عنوان دانشکده‌ی برتر حقوق معرفی کند؛ اما از نظر دانشجو، در برخی جهات خوب عمل نکند و از نظر آموزشی راضی نشود.

به دانشجویان فارغ‌التحصیل از رشته‌های مختلف توصیه شده است که در سایت  Studyportals ، نظر خود را راجع‌به دانشگاه بنویسند و به سایر دانشجویان در تصمیم‌گیری کمک کنند. شما به‎راحتی می‌توانید پیج آن‌ها را پیدا کنید و نظرات و بررسی‌های مختلف را بخوانید. در ادامه دانشکده‌های برتر حقوق که توسط دانشجویان مختلف نیز تایید شده‌اند، نوشته شده است:

دانشکده‌ی حقوق LSE

بر اساس نظرات دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشکده، تجربه‌ی تحصیل در رشته‌ی حقوق در دانشکده‌ی LSE‌ فوق‌العاده است. چراکه محیطی جذاب و مناسب برای یادگیری درس‌ها فراهم کرده است و در تمام طول سال، با امکانات آموزشی فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌کند، سوالات دانشجو را رفع کرده و به او در فارغ‌التحصیلی کمک خواهد کرد.

دانشکده‌ی حقوق LMU

طبق نظر دانشجویان فارغ‌التحصیل از این  دانشکده، علاوه بر اینکه می‌توانید از امکانات آموزشی فوق‌العاده‌ی آن بهره ببرید، می‌توانید با افراد محلی نیز ارتباط خیلی خوبی برقرار کنید و حس غربت نداشته باشید. البته ممکن است این افراد کمی بسته و گوشه‌گیر به نظر برسند، اما در واقع آن‌ها مردمانی بسیار خوب، مهربان و بامزه هستند. به طور کلی، دانشگاه مونیخ یکی از بهترین دانشگاه‌ها در دنیا معرفی شده است و در شهری قرار دارد که در آن نوآوری و سنت باهم ترکیب شده‌اند و فرهنگی زیبا را پدید آورده‌اند.

تحصیل در اروپا

دانشکده‌ی حقوق Lund

طبق نظرات دانشجویان، اگر در این دانشکده رشته‌ی حقوق را بخوانید، آنقدر از امکانات رفاهی و آموزشی باکیفیت بهره‌مند می‌شوید که جایی برای شکایت باقی نمی‌ماند. این دانشکده در شهری دانشجویی واقع شده است که از شهرهای بزرگ‌تری مثل Conpenhagen نیز زیاد دور نیست. پس ادامه‌ی تحصیل در این دانشکده فرصتی مناسب برای یادگیری رشته‌ی حقوق با کیفیت آموزشی بالا و آشنایی با افراد جدید است.

دانشکده‌ی حقوق Tiburg

دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشکده می‌گویند که تیلبورگ دارای یک پردیس زیبا با تجهیزات پیشرفته است و فضای کاری مناسبی جهت کار  با رایانه فراهم کرده است. طبق نظر آن‌ها، در دانشکده اساتید بسیار خوبی به تدریس رشته‌ی حقوق می‌پردازند و  نسبت به سایر دانشکده‌های موجود در هلند، تحصیل در آن به نسبت ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

سخن آخر

شاید پیش خودتان فکر کنید که با توجه به تمام موارد و دانشکده‌هایی که در لیست بالا معرفی شد، برای مهاجرت تحصیلی در اروپا، بالاخره به کدام دانشکده اعتماد کنیم و برای اخذ پذیرش، درخواست دهیم؟

در حقیقت شما تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی هستید. ما تمام ابزارها  را برای شناخت و بررسی یک دانشگاه خوب معرفی کردیم که به کمک آن، از تمام بعد‌های لازم به یک دانشگاه نگاه کنید. اما شاید باز هم دانشکده نتواند تمام نیازهایتان را برآورده کند و با سختی‌هایی رو‌به‌رو شوید.

اما این نکته را فراموش نکنید که مهاجرت تحصیلی سختی‌های زیادی دارد و حتی اگر در بهشت هم درس بخوانید، نمی‌توانید از این سختی‌ها فرار کنید! زندگی دانشجویی در هر کشوری سختی دارد و شما حتی ممکن است با برخی از اساتید دانشگاه خودتان در ایران نیز به مشکل بخورید!

شما بسته به اهداف و برنامه‌های خود، باید لیست کاملی از دانشکده‌های حقوق در اروپا را بررسی کنید و با استفاده از معیارهای خاص خود بهترین دانشکده را انتخاب کنید. در هر صورت، امیدواریم که شما به بهترین وکیلی که می‌خواهید، تبدیل شوید و برای کسانی که به آن احتیاج دارند، عدالت را اجرا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button