معرفی دانشگاه LUT فنلاند

دانشگاه LUT فنلاند

تحصیل در فنلاند

تحصیل در کشور فنلاند جزء یکی از فرصت‌های مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی است. در این کشور امکان تحصیل با هزینه کم برای دانشجویان بین‌المللی فرآهم شده و دانشجویان از سایر کشورها می‌توانند روی فرصت تحصیل در کشور فنلاند حساب باز کنند. البته تحصیل کم هزینه در این کشور تنها یک شرط دارد و آن هم تسلط به زبان فنلاندی است.

یکسال پس از اتمام تحصیل، دانشجویان می‌توانند در این کشور اقامت داشته باشند و به دنبال کار بگردند. در این حالت این افراد قادرند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند و از مزایای آن بهره‌مند شوند. میانگین هزینه تحصیل در کشور فنلاند حدودا به طور سالیانه بین 6 هزار تا 16 هزار یورو متغیر است. در این کشور تنها دانشجویان دکتری می‌توانند از بورسیه‌های تحصیل استفاده کنند.

اسامی دانشگاه‌های معروف و رتبه برتر کشور فنلاند


همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید، ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند یک فرصت برای دانشجویان بین‌المللی است. در ادامه برخی از دانشگاه‌های معتبر و دارای رتبه برتر کشور فنلاند را نام برده‌ایم:
• دانشگاه هلسینکی
• دانشگاه آلتو
• دانشگاه یواشکیله
• دانشگاه صنعتی تامپر
• دانشگاه فنلاند شرقی
• آکادمی آبو
• دانشگاه تورکو
• دانشگاه اقتصادی هانکن
• دانشگاه صنعتی لاپلند
• دانشگاه واسا
• دانشگاه LUT
در ادامه این مقاله سعی داریم شما را با یکی از دانشگاه‌های برتر کشور فنلاند به نام دانشگاه LUT بیشتر آشنا کنیم.

دانشگاه LUT، سرزمینی برای کنجکاوها

لوگو دانشگاه LUT فنلاند

افراد در دانشگاه LUT نسبت به زندگی دیدگاه مشترکی دارند. همه این افراد از وضعیت ذهنی به نسبت خوبی و مشابهی برخوردار هستند. در این دانشگاه دانشجویان و همچنین اساتید موارد و مشکلات غیرمنتظره را زیر سوال می‌برند و همیشه به دنبال راه‌حلی برای حل این مشکلات و چالش‌ها هستند. در واقع آنها همیشه به دنبال یافتن راه‌حل‌های جدید برای فردایی بهتر هستند.

دانشگاه LUT کشور فنلاند در بین 388 دانشگاه برتر جهان، در دوتا از بالاترین رتبه‌بندی‌ها فهرست شده است. رتبه‌بندی در سطح جهانی این دانشگاه (THE 251–300، QS 388*) است.

 

نقاط قوت دانشگاه LUT

وجود برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد در دانشگاه LUT کشور فنلاند موجب شده تا این دانشگاه بین بسیاری از دانشجویان محبوبیت بالا داشته باشد. برخی از این ویژگی‌ها و نقاط قوت عبارتند از:

 • کیفیت عالی علمی و همکاری با صنایع مختلف و آموزش فوق‌العاده که منجر به اشتغال دانشجویان در آینده می‌شود.
 • این دانشگاه در رتبه 9 جهان، در ترویج اقدامات آب‌وهوایی دست داشته است.
 • در دانشگاه LUT هیچ دانشجویی تنها نمی‌ماند. همه با هم از شور و اشتیاق یکدیگر الهام می‌گیرند. در این دانشگاه همه معتقدند که با هم قوی‌تر می‌شوند و برای آنچه که دوست دارند به دست بیاورند همیشه می‌جنگند.
 • پردیس‌های این دانشگاه در Lappeenranta و Lahti واقع شده است. همه دانشجویان در این شعب این دانشگاه از وضعیت ذهنی مشابهی برخوردار هستند. به عبارتی آنها در هر شعبه با اشتیاق درس می‌خوانند تا به آنچه دوست دارند، دست پیدا کنند.
 • دانشگاه فوق‌العاده و برتر LUT از دانش‌آموزان شما برای پیوستن به برنامه‌هایشان استقبال می‌کنند.

راهنمای پذیرش سال 2023 دانشگاه LUT

دانشگاه LUT یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی دولتی در فنلاند است. در این دانشگاه کلیه آموزش‌های مختلف در زمینه‌های فناوری و کسب و کار به دانشجویان تدریس می‌شود. براساس اخبار منتشر شده از سوی این دانشگاه رشته‌های مرتبط با علوم اجتماعی از سال 2024 به بعد در LUT به دانشجویان علاقه‌مند نیز ارائه می‌شود.

همانطور که در بالاتر نیز مطالعه کردید، این دانشگاه به دنبال روش‌ها و اقداماتی برای داشتن آب‌وهوایی پاک است. اساتید و دانشجویان دانشگاه LUT بر این باورند که انرژی پاک و همچنین آب‎وهوای مناسب منابع حیات‌بخش هستند. به همین منظور آنها روی مشکلات عینی شرکت‌ها کار می‌کنند و به دنبال پیدا کردن راهکار مناسب هستند. تمامی افراد محقق در این دانشگاه روی تحقیقات علمی در این خصوص در حال کار کردن و همفکری‌اند و توانستند در برخی حوزه موفق شوند.

مقاطع مختلف در دانشگاه LUT

به طور کلی در دانشگاه ال یو تی شما می‌توانید در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری شروع به تحصیل کنید. این دانشگاه مشهور و معروف در کشور فنلاند در حال حاضر دارای 7500 دانشجوی فعال است. همانطور که در چند سطر بالاتر نیز مطالعه کردید دانشگاه LUT فعلا در دو شهر Lappeenranta و Lahti دارای پردیس (شعب) است.

براساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان این دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های بین‌المللی قرار گرفته است. در میان 3 درصد از دانشگاه‌های برتر در مقیاس جهان (رتبه بندی QS) LUT دارای رتبه 9 است.

برنامه‌های تحصیلی هر مقطع تحصیلی در دانشگاه LUT

همانطور که در بالا مطالعه کردید، شما می‌توانید در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتر در این دانشگاه کشور فنلاند ادامه تحصیل بدهید. در ادامه لیستی از رشته‌های هر مقطع را بیان کرده‌ایم.

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی:

 • مهندسی برق
 • فناوری انرژی
 • مهندسی صنایع و مدیریت
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی نرم‌افزار و سیستم
 • تکنولوژی
 • علم مهندسی و علوم مهندسی

رشته‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد:

 • مدیریت کسب‌وکار
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی محاسبات
 • فناوری انرژی
 • مهندسی برق
 • تکنولوژی محیطی
 • مهندسی صنایع و مدیریت
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی نرم افزار

هزینه تحصیل برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا در دانشگاه LUT فنلاند

همانگونه که گفتیم، تحصیل در کشور فنلاند به صورت رایگان نیز امکانپذیر است. اما تحصیل در دانشگاه LUT برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا شامل هزینه می‌شود. میزان هزینه تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان غیراتحادیه اروپا عبارت است از:

 • شرکت در دوره لیسانس و برنامه‌های این مقطع: 9000 تا 9500 یورو
 • شرکت در دوره فوق لیسانس و برنامه‌های این مقطع: 13500 یورو

خدمات دانشجویی دانشگاه LUT

دانشگاه LUT  به دانشجویان هر رشته در هر مقطع تحصیلی خدمات رفاهی منحصر به فردی را ارائه می‌کند. این خدمات رفاهی و دانشگاهی به دانشجو کمک می‌کند تا در بستر امنی تحصیل کند و به موفقیت تحصیلی برسد. برخی از این خدمات را در ادامه به نام برده‌ایم.

در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل به دانشجو بین‌الملل

اولین گام در یک کشور غریب و خارجی برای دانشجویان همیشه کاری طاقت‌فرسا و گیج‌کننده‌ است. دانشجو پس از مهاجرت در محیطی جدید با فرهنگ جدیدی روبرو می‎شود. علاوه بر این روش جدید یادگیری یکی از بزرگترین چالش‌های پیش‌روی دانشجو خواهد بود. دانشگاه LUT قبل از مهاجرت و ورود به این دانشگاه کلیه اطلاعات مورد نیاز را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این صورت مطمئن می‌شوید که آیا قصد شروع تحصیل را دارید یا خیر؟ علاوه بر این در یک جهت‌گیری دانشجویان شرکت خواهند کرد که با محیط دانشگاه و همچنین سایرین به خوبی آشنا خواهند شد. دانشجویان با قرارگیری در یک محیط و ارتباط با یکدیگر در یک دایره دوستانه غرق می‌شوند و از سایر منابع دانشگاه استفاده می‌کنند و با محیط بیشتر آشنا می‌شوند. برخی از برنامه‌ها و رویدادهای مقدماتی در برنامه جهت‌گیری عبارت است از:

 • فعالیت‌های گروهی
 • گشت‌های شهری
 • جلسات اطلاع‌رسانی

این برنامه‌ها همه قبل از شروع ترم تحصیلی برگزار می‌شود تا دانشجویان نسبت به هم و محیط و گرایش‌هایشان شناخت پیدا کنند.

مشاوره تحصیلی

راهنمای مطالعه  و تهیه برنامه مطالعاتی و همچنین رعایت آنها، بسیار مهم است. مشاوران شما را در این امور کمک و راهنمایی خواهند کرد. در این صورت دانشجویان می‌توانند به راحتی امور مربوط به تحصیلات خود را در کنار مشاورشان انجام دهند.

خدمات تدریس خصوصی

در دانشگاه LUT یک همتای خصوصی به هر دانشجو جدید داده می‌شود. معلم خصوصی به دانشجو کمک می‌کند که در بتواند در رشته تحصیلی مدنظرش پیشرفت کند. این امکان در تمامی شعب (پردیس) این دانشگاه نیز وجود دارد. شما در این دانشگاه‌ها احساس می‌کنید که در خانه هستید.

خدمات شغلی

هنگامی که شما در این دانشگاه شروع به تحصیل می‌‌کنید، وارد یک موفقیت بزرگ خواهید شد. همانطور که در ابتدای این مقاله مطالعه کردید این دانشگاه در فنلاند با بسیاری از صنایع مختلف همکاری دارد. در این دانشگاه دیدگاه شما نسبت به کار متفاوت خواهد شد و مهارت و ابزارهای مختلفی را یاد خواهید گرفت که در آینده به شما کمک می‌کند. علاوه بر این دانشگاه LUT هر ساله میزبان نمایشگاه‌های استخدام برای شرکت‌ها است. همین امر موجب شبکه‌سازی میان دانشجویان و شرکت‌ها خواهد شد.

تاریخ های مهم و ددلاین دانشگاه LUT

دانشگاه LUT

هر دانشگاه در یک زمان خاص برای مقطع خاص دانشجو می‌پذیرد. ددلاین و زمان ارائه مدارک در سایت هر دانشگاهی همیشه اطلاع‌رسانی می‌شود، به همین منظور برای اطلاع از این زمان باید به سایت دانشگاه LUT مراجعه کنید. معمولا زمان شروع ثبت نام برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه از 1 نوامبر سال قبل تا 15 می است.

به عنوان مثال اگر دانش‌آموزی قصد مهاجرت تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه UTL برای سال 2023 را داشته باشد باید از 1 نوامبر 2022 تا 15 می 2023 جهت ثبت نام و ارائه مدارک اقدام نماید.

طعم شرکت در دوره‌های LUT قبل از ورود به دانشگاه به صورت کاملا رایگان برای همه دانشجویان در سراسر جهان

دانشجویان از سرتاسر جهان می‌توانند قبل از ورودشان به این دانشگاه در دوره‌های آنلاین LUT به صورت رایگان شرکت کنند. دوره‌های آنلاین رایگان LUT Massive Open (MOOC) برای دانشجویانی تعبیه شده که دوست دارند قبل از ورود به دانشگاه دوره‌های LUT را شرکت کنند. دانشجویان با شرکت در این دوره‌ها می‌توانند امتیاز مدرک را نیز کسب کنند.

مراحل اپلای در دانشگاه LUT

مراحل اپلای در دانشگاه LUT برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است. اما به طور کلی متقاضیان برای اخذ پذیرش در این دانشگاه باید در ددلاین‌ها و زمان مشخص شده تمامی مدارک و همچنین درخواست پذیرش را ارسال کنید.

به طور کلی در مقطع کارشناسی شما به دو روش می‌توانید اقدام کنید که عبارت است از:

 • پذیرش دوره‌ای: این روش مناسب تمامی افرادیست که در خارج از فنلاند تحصیل کرده‌اند. این افراد در صورتی که شرایط پذیرش را داشته باشند، می‌توانند براساس ظرفیت‌های موجود در این دانشگاه اقدام به پذیرش کنند و درخواست خود را بفرستند.
 • پذیرش عادی: در روش پذیرش عادی، متقاضیان باید در یک رقابت با رقبای خود رقابت نمایند. با توجه به امتیازاتی که هر فردی دارد می‌تواند پذیرش این دانشگاه را دریافت و سپس به آن ورود کند.

اگر افراد قصد اپلای در مقطع کارشناسی ارشد را داشته باشند باید علاوه بر ارائه مدارک، شرایطی را نیز داشته باشند. متقاضیان باید مدارک کارشناسی خودشان را ترجمه کنند و به همراه ریز نمرات به دانشگاه ارائه نمایند.

جهت پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد افراد باید دارای رزومه علمی و کاری مناسبی داشته باشند. این روزمه می‌تواند شامل مقالات و پروژه‌هایی باشد که او در مقاطع تحصیلی گذشته خود انجام داده است.

شرط معدل جهت اخذ پذیرش در دانشگاه LUT

شرط معدل در دانشگاه LUT بسیار مهم و حائز اهمیت است. افراد در هر مقطع براساس رشته‌ای که انتخاب می‌کنند باید معدلشان در محدوده خاصی باشد. هنگامی که دانشجویان موفق به کسب نمرات سطح متوسط و بالا شوند، شانس بیشتری جهت دریافت پذیرش دانشگاه LUT فنلاند را دارند.

با این تفاسیر می‌توان نتیجه گرفت که شرط معدل بالا و متوسط در این دانشگاه بسیار مهم است. به همین دلیل است که در این دانشگاه دانشجویان در یک سطح ذهنی هستند و همه آنها نگاه‌های مشترک به حل مشکلات و چالش‌ها دارند.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه LUT فنلاند

همانطور که در ابتدای این مقاله مطالعه کردید دانشگاه LUT کشور فنلاند یکی از دانشگاه‌های رده بالای این کشور است. در این دانشگاه درخواست پذیرش بسیار بالاست و شرایط و ضوابط موجود کار را برایتان سخت‌تر و رقابتی‌تر می‌کند. مدارک مورد نیازی که باید برای پذیرش در این دانشگاه معتبر آماده کنید عبارتند از:

 • ثبت و ارسال درخواست پذیرش که باید به صورت آنلاین انجام شود.
 • ترجمه کامل مدارک مقطع پیشین به همراه ریزنمرات. (به عنوان مثال برای مقطع کارشناسی به ترجمه کامل مدارک دبیرستان و لیست ریزنمرات دوره متوسطه نیاز است.)
 • کپی از پاسپورت

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه LUT

برای هر مقطع تحصیلی مدرک زبان خاصی مورد نیاز است. بنابراین شما بسته به رشته و مقطع تحصیلی باید به دانشگاه یک مدرک زبان با نمره مشخصی را ارائه کنید.

به طور کلی اگر قصد پذیرش در مقطع کارشناسی را دارید به حداقل مدرک آیتلس آکادمیک 6 نیاز دارید.

اگر هدف شما پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد است باید حداقل مدرک آیتلس 6.5 آکادمیک را به دانشگاه ارائه کنید. البته لازم به ذکر است که فرد متقاضی به جای آیتلس می‌تواند مدرک تافل معادل را جایگزین کند.

توجه کنید که برای دانشگاه LUT نمره هر بند آزمون آیتلس بسیار مهم است. به طوری که نمره شما در هر بخش نباید از 5.5 پایین‌تر باشد. علاوه بر این مورد نمره تافل ارائه شده به دانشگاه ال یو تی فنلاند نباید از 78 کمتر باشد. نمره بخش رایتینگ زیر 20 قابل قبول نیست.

علاوه بر همه موارد بالا، متقاضیان این دانشگاه می‌توانند به جای مدرک آیتلس یا تافل، مدرک آزمون کمبریج با سطح C را نیز ارائه کنند.

همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد، برای هر مقطع تحصیلی میزان نمره و نوع مدرک زبان متفاوت است. به عنوان مثال اگر شما متقاضی مقطع فوق لیسانس هستید باید نمره تافل شما حداقل 90 و مدرک کمبریج با سطح C2 را داشته باشید.

در پایان

تحصیل در کشور فنلاند یک فرصت طلایی برای دانشجویان بین‌المللی است. دانشگاه LUT همانطور که با آن آشنا شدید، یکی از دانشگاه‌های معروف و رتبه‌دار کشور فنلاند است و بسیاری از دانشجویان دوست دارند در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند و آینده کاری خود را نیز تضمین کنند. ما در این مطلب سعی بر آن داشتیم که شما را با شرایط، مدارک و روند تحصیل در این دانشگاه بیشتر آشنا کنیم.

برای مشاوره دریافت ویزا و تحصیل در دانشگاه LUT فنلاند با ما تماس بگیرید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button