دوره SPANISH LCA چیست؟

دوره SPANISH LCA چیست؟

پردیس اسپانیا (Campus Spain) به دانشجویان بین‌المللی یک دوره مقدماتی منحصر به فرد به نام LCA را ارائه می‌کند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند تحصیل خود را بهتر و آسان‌تر شروع کنند. LCA برگرفته از زبان اسپانیایی، فرهنگ و انطباق با دانشگاه است. دوره SPANISH LCA یک برنامه دانشگاهی 7 تا 10 ماهه است که توسط دانشگاه دولتی ویگو برگزار می‌گردد. این دانشگاه در شمال اسپانیا واقع شده و دانشجویان بین‌الملل برای شرکت در این دوره‌ها باید به این دانشگاه بروند.

در یک جمله ساده و مختصر می‌توان گفت که Spanish-LCA یک برنامه سفارشی است که به طور ویژه برای دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا طراحی شده و دانشجویان قبل از ورود به دانشگاه جهت آمادگی بیشتر می‌توانند در این دوره شرکت کنند. طرح آموزشی این دوره فوق‌العاده از استانداردهای “Insituto Cervante” پیروی می‌کند.

LCA مخفف چیست؟

LCA مخفف چیست؟

همانطور که در بالا نیز مطالعه کردید، SPANISH LCA برگرفته از سه چیز است:

زبان (Language):

اولین حرف از LCA برگرفته از دوره فشرده زبان اسپانیایی است. این دوره توسط مرکز زبان بنیاد دانشگاه ویگو، در شهر ویگو (واقع در شمال اسپانیا، در نزدیکی اقیانوس اطلس) ارائه می‌کند.

فرهنگ اسپانیایی (Culture):

در طول این برنامه، شما فرصت خواهید داشت با فرهنگ اسپانیا به خوبی آشنا شوید. این تجربه شامل سفرها، بازدید از موزه‌ها، شرکت در کنسرت‌ها، تئاترها، حضور در کنفرانس‌ها، شرکت در جشن‌های مردمی و سایر فعالیت‌های فرهنگی است. مهمترین نکته این است که همه این فعالیت‌ها شامل شهریه برنامه می‌شوند. این تجربه به شما این امکان را می‌دهد که از نزدیک با فرهنگ ژنرال اسپانیا آشنا شوید و با بازدید از این مکان‌ها به درک عمیق‌تری از فرهنگ اسپانیایی دست پیدا کنید.

انطباق (Adaptation):

شما یک دوست زبان، یک دانشجوی بومی اسپانیایی برای مکالمات منظم و بهبود مهارت‌های زبانی در اختیار خواهید داشت. در این حالت شما با زبان اسپانیایی به خوبی سازگار و منطبق خواهید شد.

LCA کلید شما برای ورود به دانشگاه‌های اسپانیایی

LCA کلید شما برای ورود به دانشگاه‌های اسپانیایی

پس از اتمام دوره LCA اسپانیایی، شما قادر به دسترسی به هر یک از ۸۴ دانشگاه اسپانیایی (که شامل ۵۰ دانشگاه دولتی و ۳۴ دانشگاه خصوصی می‌شود) خواهید بود. تمام این دانشگاه‌ها تحصیلات سطح بالا را در تمام رشته‌های تحصیلی و در تمام مقاطع (لیسانس، کارشناسی ارشد، و دکترا) ارائه می‌دهند. علاوه بر این، هزینه‌های تحصیل در اسپانیا به صورت بسیار مقرون به صرفه است که این امر به دانشجویان این اجازه را می‌دهد تا به سرعت و با کمترین هزینه ممکن به تحصیلات خود ادامه دهند.

خدمات و مراحل ورود به دانشگاه پس از دوره LCA

خدمات و مراحل ورود به دانشگاه پس از دوره LCA

تیم Campus Spain در اختیار دانشجویان بین‌المللی خدمات گسترده‌ای را فراهم می‌کند. این موسسه در تمام مراحل مهاجرت تحصیلی، از قبل از ترک کشور مبدأ، تا پس از ورود به اسپانیا، در طول دورهSpanish-LCA  و همچنین در تمام مراحل دسترسی به دانشگاه‌های اسپانیا، همراه دانشجویان است. این به این معناست که شما یک همراه و راهنمای حرفه‌ای برای تمام مراحل مهاجرت تحصیلی خود به اسپانیا دارید. این حمایت شامل آشنایی با تمام جوانب مهاجرت، از آغاز تا پایان و کاهش ترس و استرس احتمالی از زندگی در یک کشور جدید است. با بهره‌گیری از خدمات Campus Spain، شما می‌توانید یک زندگی دانشجویی فوق‌العاده و تجربه‌ی یکتایی را در اسپانیا تجربه کنید.

خدمات SPANISH LCA قبل رسیدن شما به اسپانیا

تیم SPANISH LCA قبل از ورود شما به اسپانیا و ترک کشور خود به دانشجویان بین‌الملل خدمات زیر را ارائه می‌کند. دانشجویان با بهره از این خدمات می‌توانند با دید گسترده‌تر و اطمینان بیشتر کشور خود را جهت ادامه تحصیل به سوی اسپانیا ترک کنند. برخی از خدمات LCA قبل از ورود شما به اسپانیا عبارت است از:

 • ارزیابی و مشاوره
 • پذیرش
 • پشتیبانی ویزا
 • جستجو مسکن (در خارج از دانشگاه، خانواده میزبان یا آپارتمان مشترک)
 • بیمه سلامت و حوادث
 • پشتیبانی قانونی مدارک مورد نیاز
 • درخواست برای دانشگاه

خدمات SPANISH LCA پس از رسیدن شما به اسپانیا

احتمالا به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل پس از رسیدن به فرودگاه اسپانیا احساس غربت کنید و اینگونه بیندیشید که خوب حالا باید چه کاری انجام دهم و به کجا بروم. نگران نباشید چرا که یکی از خدمات ارائه شده SPANISH LCA برای بعد از رسیدن شما به اسپانیا است. این خدمات شامل موارد زیر می‌شود:

 • تحویل فرودگاهی
 • بسته خوش‌ آمدگویی: راهنما، کارت حمل و نقل عمومی، سیم کارت
 • گشت شهری در ویگو و پردیس
 • حساب بانکی
 • مجوزهای اقامت

خدمات SPANISH LCA پس از شرکت در دورهTop of Form

هنگامی که شما از قبل در دوره‌های LCA ثبت نام کرده باشید، خدمات فوق‌العاده دیگری حین برگزاری دوره شامل حالتان خواهد شد. برخی از آنها عبارت است از:

 • تماس با اورژانس محلی ۲۴/۷
 • پیگیری پیشرفت تحصیلی
 • مشاوره جهت انتخاب رشته دانشگاهی و رشته مورد نظر در آینده
 • همسان‌سازی مدارک تحصیلی گذشته
 • درخواست برای ثبت نام در دانشگاه
 • کمک به پذیرش در تمامی رشته‌های تحصیلی (مصاحبه‌ها، نامه‌های پوششی و غیره)

پس از شرکت در دوره چه چیزی به دست خواهید آورد؟

شاید بگویید پس از اتمام دوره LCA چه دستاوردی خواهید داشت؟ لازم به ذکر است که شما پس از اتمام دوره می‌توانید به برخی از امکانات زیر دسترسی داشته باشید:

 • پس از اتمام دوره LCA، شما خواهید توانست از میان ۵۰ دانشگاه دولتی و ۳۳ دانشگاه خصوصی اسپانیا، یکی را به دلخواه خود انتخاب کنید. این دانشگاه‌ها ارائه رشته‌های متنوع در سطوح تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به دانشجویان بین‌المللی می‌نمایند.
 • از آنجا که دولت اسپانیا بورسیه تحصیلی با میزان ۸۰٪ کمک هزینه را به دانشجویان بین‌الملل اختصاص می‌دهد، شما می‌توانید از این فرصت بهره‌مند شوید و ۸۰٪ از هزینه‌های تحصیلی خود را تحت پوشش دولت قرار دهید.
 • برنامه اراسموس اتحادیه اروپا به دانشجوان این امکان را می‌دهد که یک سال را در یک دانشگاه در یک کشور اروپایی دیگر سپری کنند، با اینکه هزینه‌های زندگی آنان توسط هزینه تحصیلی اراسموس تأمین می‌شود.
 • برنامه‌های متنوع تبادل با سایر دانشگاه‌های سراسر جهان

فراموش نکنید که GMAT، IELTS، TOEFL برای دسترسی به دانشگاه اسپانیا مورد نیاز نیست. دانشجویان بین‌الملل برای ورود به دانشگاه تنها به یک مدرک دبیرستانی یا لیسانس از کشور خود احتیاج خواهند داشت.

چرا دوره‌های SPANISH LCA، مزیت‌های شرکت در دوره

سوالی که شاید برای شما هم پیش آمده باشد این است: چرا باید برنامه Spanish-LCA را انتخاب کنید؟ این برنامه چه فواید و مزایایی برای دانشجویان بین‌المللی دارد؟

اسپانیایی به عنوان دومین زبان پرمخاطب در جهان شناخته شده و توسط ۵۷۲ میلیون نفر به عنوان زبان اصلی استفاده می‌شود. این زبان در ۲۱ کشور به عنوان زبان رسمی شناخته شده و یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد محسوب می‌شود. اسپانیایی نه تنها در اروپا بلکه در آمریکای لاتین و حتی ایالات متحده نیز به عنوان زبان تجارت بین‌المللی شناخته می‌شود و در اینترنت نیز جزء سه زبان پرکاربرد است.

هنگامی که در دوره آمادگی اسپانیایی شرکت می‌کنید، پردیس اسپانیا تمام مراحل و الزامات رسمی مورد نیاز برای پذیرش موفقیت‌آمیز در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد در سال تحصیلی آینده را برای شما فراهم می‌کند و شما را در تمام این مسیر با پشتیبانی لازم همراهی می‌کند.

زبان اصلی تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اسپانیا اسپانیایی است، به همین دلیل دانشجویان بین‌المللی ملزم به یادگیری این زبان در سال اول تحصیل خود می‌باشند.

یادداشت پایانی

همانطور که در این مطلب مطالعه کردید، دوره SPANISH LCA یک دوره منحصر به فرد برای دانشجویان بین‌الملل است که در دانشگاه ویگو اسپانیا برگزار می‌شود. اگر شما هم به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اسپانیا را دارید اما به دنبال یک حامی برای برطرف کردن برخی از چالش‌ها نظیر زبان، شناخت فرهنگ و شرکت در دانشگاه هستید، قطعا LCA می‌تواند بهترین گزینه برای شما محسوب شود. LCA شما را با فرهنگ و زبان اسپانیایی کمک می‌کند و به عنوان یک حامی در فرایند ثبت نام دانشگاه نیز می‌توانید روی آن حساب کنید.

گروه آریا نماینده رسمی Campus Spain اسپانیاست. برای حضور در این کالج با مشاوران ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button