دانشگاه GIH

دانشگاه GIH سوئد

یکی از مدرسه‌های حوزه بهداشت و ورزش در کشور سوئد مدرسه GIH  با نام کامل (the Swedish School of Sport and Health Sciences) است. اگر شما به فکر ادامه تحصیل در کشور سوئد هستید، می‌توانید در انتخابات خود این دانشگاه را انتخاب کنید. دانشکده علوم ورزشی و بهداشتی سوئد (GIH) بیش از 200 سال است که در زمینه علوم بهداشتی پیشگام است. دانشکده علوم ورزشی و بهداشتی سوئد در همه رشته‌های حوزه بهداشت و تربیت بدنی پیشرو بوده و دانشجویان بسیاری در این دانشکده در حال تحصیل هستند. شما به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل می‌توانید از خدمات این دانشگاه بهره بگیرید و درخواست ثبت نام خود را بدهید.

اما شاید این سوال در ذهن شما نیز وجود داشته باشد که چطور می‌توان پذیرش این دانشگاه را اخذ نمود؟

آیا امکان تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان غیربومی امکان‌پذیر است؟ در ادامه قصد داریم شما را با GIH – the Swedish School of Sport and Health Sciences بیشتر آشنا کنیم.

تاریخچه دانشگاه GIH سوئد

لوگو دانشگاه GIH سوئد

مدرسه علوم ورزش و سلامت سوئد GIH، میراث طولانی و چشمگیری دارد. در سال 1813، پهر هنریک لینگ مؤسسه آموزشی Gymnastiska Centralinstitutet (موسسه مرکزی ژیمناستیک سلطنتی)، GCI را در استکهلم تأسیس کرد. او سپس ژیمناستیک لینگ را توسعه داد که سهم بزرگی در تاریخ آموزش بین المللی داشت.

پهر هنریک لینگ در سال 1776 در سدرا لیونگا در جنوب سوئد به دنیا آمد. از همان دوران کودکی استعداد زیادی در ژیمناستیک نشان داد. علاقه او به ادبیات نیز برانگیخته شد و در سال 1835 به عضویت آکادمی سوئد انتخاب شد.

پس از درگذشت پهر هنریک لینگ در سال 1839، کتاب «مبانی عمومی ژیمناستیک» منتشر شد که برجسته‌ترین عناصر فلسفه ژیمناستیک او را ارائه می‌دهد. این ایده‌ها در GCI توسط پسرش Hjalmar، که ژیمناستیک سنتی به نام لینگ را تأسیس کرد، بیشتر توسعه یافت.

 GCI علاوه بر ژیمناستیک آموزشی مرکز فیزیوتراپی نیز بود. از سال 1934، فیزیوتراپی متعلق به موسسه کارولینسکا بود، اگرچه آموزش تا سال 1958 در GCI بود.

ژیمناستیک لینگ به سرعت هم در سوئد و هم در خارج از کشور، عمدتاً در تربیت بدنی در مدرسه و ارتش، شهرت پیدا کرد. بازدیدهای خارجی و شرکت در دوره در GCI بسیار مکرر شد و مدرسه پذیرای چندین دانشجو و معلم تبادلی از دانشگاه های مختلف در سراسر جهان بود. پس از جنگ جهانی دوم، علاقه به ژیمناستیک لینگ و GCI شروع به افول کرد.

از ابتدا دانشجویان GCI همگی در ارتش بودند، اما نسبت غیرنظامیان به تدریج هم در بین دانش آموزان و هم در بین معلمان افزایش یافت. اولین زنان در GCI در دهه 1860 شروع به کار کردند.

بر اساس افول ژیمناستیک و رواج ورزش در جامعه، GCI  در سال 1966 به Gymnastikoch idrottshögskolan،  GIH (مدرسه علوم ورزش و بهداشت سوئد) تغییر نام داد. در همان سال GIH نیز در اوربرو شروع به کار کرد و هر دو مدرسه به آنها اختصاص یافتند. توسط دولت ملی برای رفع کمبود معلمان تربیت بدنی در سوئد. پس از اصلاح دانشگاه‌ها و کالج‌های سوئد در سال 1977،  GIH Örebro به کالج Örebro تعلق گرفت.

در طی سالهای 1977-1992، GIH استکهلم به Lärarhögskolan (کالج تربیت معلم) در استکهلم تعلق داشت. GIH سپس به Idrottshögskolan i Stockholm، IH تغییر نام داد و از آن زمان به بعد یک کالج مستقل است. نام جدید هرگز واقعاً در بین عموم مردم ایجاد نشد و از سال 2005 این مدرسه نام قبلی خود را Gymnastik och idrottshögskolan، GIH داشت. تاریخچه GIH چشمگیر است و امروزه GIH قدیمی‌ترین دانشگاه ورزشی مدرن جهان در نظر گرفته می‌شود.

معرفی دانشگاه GIH سوئد

دانشکده Gymnastik och idrottshögskolan یک مدرسه علوم ورزش و بهداشت در سوئد است که تقریبا این موسسه غیرانتفایی محسوب می‌شود. این دانشکده در کلانشهر استکهلم تاسیس شده و دانشجویان بسیار زیادی هر ساله از این موسسه آموزشی غیرانتفایی فارغ‌التحصیل می‌شوند. Gymnastik och idrottshögskolan (GIH) به طور رسمی از توسط وزارت آموزش و تحقیقات سوئد به رسمیت شناخته شده است.  

Gymnastik och idrottshögskolan (GIH) دوره‌ها و برنامه‌های متنوع و مختلفی را به دانشجویان بومی و بین‌المللی ارائه می‌کند که این دوره‌ها همگی منجر به دریافت مدارک تحصیلی عالی رسمی مانند مدرک لیسانس در چندین زمینه تحصیلی می‌شود.

GIH همچنین چندین تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر دانشگاهی از جمله کتابخانه و همچنین خدمات اداری را به دانشجویان ارائه می‌دهد.

در حال حاضر تقریبا 500 تا 999 دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. این دانشکده در سوئد به دانشجویان بین‌الملل نیز پذیرش می‌دهد. بنابراین اگر به برنامه‌های تحصیلی و رشته‌های این دانشگاه علاقه‌مند هستید، می‌توانید جهت پذیرش درخواست دهید.

 GIH برای چه چیزی بیشتر شناخته شده است؟

 GIH تنها دانشگاه در سوئد است که به طور کامل به علوم ورزشی و سلامت اختصاص دارد. همانطور که در ابتدای این مطلب مطالعه کردید، پهر هنریک لینگ، بنیانگذار مدرسه، پدر ژیمناستیک سوئدی نامیده می‌شود و به ژیمناستیک و فیزیولوژی در سراسر جهان کمک زیادی کرده است. اولین دوچرخه ورزشی جهان در GIH ساخته شد، و در اوایل تاریخ مدرسه، دانش آموزانی از سراسر جهان برای تحصیل در یکی از اولین برنامه های فیزیوتراپی در جهان آمدند. امروزه GIH برنامه‌های منحصر به فردی را در سراسر حوزه ورزش و علوم بهداشتی ارائه می‌دهد.

پردیس در مرکز استکهلم در نزدیکی مکان تاریخی استادیوم المپیک 1912 واقع شده است و دسترسی آسانی به امکانات ورزشی و مرکز شهر دارد.

رنکینگ دانشگاه GIH

همانطور که می‌دانید براساس برخی معیار و اساس‌ها دانشگاه‌های جهان رتبه‌بندی می‌شوند و شما از طریق رتبه دانشگاه می‌توانید انتخاب بهترین داشته باشید.

به طور کلی رتبه جهانی دانشگاه GIH برابر با 14163 -14,131 است. این دانشگاه در بین دانشگاه‌های اروپایی توانسته جایگاه 1099 تا 2785 را به خود اختصاص دهد و رتبه آن در کشور سوئد برابر با 29 تا 39 و در شهر استکهلم برابر با 5 تا 12 است.

GIH چه نوع برنامه‌های تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌کند؟

برنامه های دانشگاه GIH سوئد

طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها در سطوح لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا، از مربیگری و مدیریت ورزشی گرفته تا سلامت پیشگیرانه و زیست‌شناسی انسانی در دسترس است. اکثر دوره‌های GIH به زبان سوئدی برگزار می‌شود، اما برخی از آنها به زبان انگلیسی، به ویژه در سطح کارشناسی ارشد می‌باشند. همچنین برنامه‌هایی برای توسعه همه دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی وجود دارد که باعث می‌شود مدرسه برای دانشجویان بین‌المللی قابل دسترس‌تر شود.

سیستم و دیدگاه مدیران GIH درباره روش تحصیل

اتحادیه دانشجویی و معاون دانشجویی در GIH نشان دهنده منافع دانش‌آموزان، نظارت بر آموزش و نقش محوری در حمایت از دانش‌آموزان و حمایت از حقوق دانشجویان هستند. اتحادیه دانشجویی همچنین ممکن است در ابتدای ترم یک مربی دانشجویی به شما ارائه دهد.

امکانات اقامتی دانشگاه GIH به دانشجویان چگونه است؟

امکانات اقامتی GIH

GIHتعداد بسیار محدودی اتاق دانشجویی را برای دانشجویان مبادله‌ای مدیریت می‌کند. بنابراین نمی‌توان محل اقامت دانشجویی را تضمین کرد. لطفا توجه داشته باشید که به دلیل کمبود مسکن، یافتن مسکن در استکهلم ممکن است دشوار باشد. بنابراین دانشجویان بین‌المللی جهت ثبت درخواست خود به این دانشگاه باید حتما به این نکته توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دانشجویان بین‌المللی پذیرفته شده در GIH اطلاعاتی در مورد اتاق‌های دانشجویی موجود و نحوه درخواست دریافت خواهند کرد. اتاق ‌های دانشجویی، در صورت وجود، بر اساس «اولین خدمت اولیه» توزیع می‌شود.

اتاق‌های دانشجویی از طریق بزرگترین ارائه‌دهنده مسکن دانشجویی در استکهلم،  SSSBدر دسترس هستند. اتاق‌ها در اقامتگاه دانشجویی‌SSSB  و Jerum، نزدیک به GIH قرار دارند. برخی از تجهیزات موجود در هر اتاق یا اسکان دانشجویی در این دانشگاه به شرح زیر هستند:

مبلمان و تجهیزات

اتاق‌ها مجهز به توالت یا دوش اختصاصی هستند و با تخت، بالش و لحاف، صندلی، کمد، میز تحریر و گاهی اوقات قفسه کتاب مبله می‌شوند. آشپزخانه با دانش آموزان دیگر در راهرو مشترک است. اتصال به اینترنت در اجاره گنجانده شده است و همچنین سیستم گرمایش و برق در هر اتاق فرآهم است.

مدت اجاره

دوره اجاره برای یک ترم یا سال تحصیلی است: سپتامبر تا ژانویه و ژانویه تا ژوئن. اجاره باید از قبل پرداخت شود. لطفاً توجه داشته باشید که برای مدت اقامت باید بیمه جامع خانوار ترتیب داده شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه GIH

همانطور که می‌دانید هزینه تحصیل در هر دانشگاه بسته به رشته و نوع مقطع تحصیلی متفاوت است. در دانشگاه GIH نیز دقیقا همین طور است و برنامه تحصیل براساس رشته و برنامه تحصیلی کم یا زیاد می‌شود. اما به طور کلی هزینه و شهریه این دانشگاه برای دانشجویان بومی و ساکن سوئد برابر با 97 دلار است. البته این هزینه برای دانشجویان بین‌المللی و غیراتحادیه اروپا مسلما نیز متفاوت خواهد بود. این دانشجویان علاوه بر شهریه دانشگاه باید سایر هزینه‎‌های جانبی نظیر هزینه اقامت، حمل و نقل؛ مواد تحصیلی، غذا و هزینه‌های شخصی و زندگی در سوئد را نیز در نظر بگیرند.

بنابراین شما به عنوان دانشجوی بین‌الملل، قبل از درخواست و ثبت نام در دانشگاه GIH باید همه این موارد را ابتدا برآورد کنید. لازم به ذکر است که کشور سوئد یکی از کشورهای مدرن و پیشرفته‌ای است که به نسبت سایر کشورهای دیگر اروپایی هزینه زندگی در آن به نسبت زیاد بوده و افراد برای زندگی نرمال و عادی باید در طی روز کار کنند. بنابراین توجه به همه این نکات قبل از مهاجرت تحصیلی بسیار مهم خواهد بود.

بورسیه‌های تحصیلی دانشگاه GIH

دولت سوئد به دلیل در نظر گرفتن شهریه برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / سوئیس، برنامه‌های بورسیه تحصیلی مختلفی را ایجاد کرده است.

GIH یک طرح بورس تحصیلی را برای دانشجویان واجد شرایطی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس می‌آیند ارائه می‌دهد. این بورسیه‌ها فقط هزینه‌های تحصیل را پوشش می‌دهند و دانشجویان باید هزینه‌های زندگی خود را پوشش دهند.

برای درخواست بورسیه تحصیلی می توانید اطلاعات ایـــن فـــایل را مشاهده کنید

در پایان

همانطور که در ابتدای این مطلب مطالعه کردید، دانشگاه GIH – the Swedish School of Sport and Health Sciences یکی از داشنگاه مدرن و قدیمی کشور سوئد است. این دانشگاه برنامه‌های تحصیلی متنوعی را در حوزه بهداشت و ورزش به دانشجویان بومی و همچنین دانشجویان بین‌الملل ارائه می‌کند. اگر شما هم به عنوان یک دانشجوی بین‌الملل علاقه زیادی به این رشته‌های تحصیلی دارید، می‌توانید دانشگاه GIH را نیز جزء انتخاب‌ها خود قرار دهید و به آن درخواست بدهید. این دانشگاه امکانات ورزشی مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهد.

همچنین این مطالب هم برای تحصیل در سوئد پیشنهاد می شوند:
راهنمای تحصیل در سوئد

درباره کشور سوئد

پذیرش و بورسیه تحصیلی در سوئد

دانشگاه های سوئد

برای مشاوره دریافت ویزا، پذیرش و تحصیل در دانشگاه GIH سوئد با ما تماس بگیرید

برای مشاهده سایر دانشگاه های اتریش روی دکمه زیر کیلیک کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button